pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

KGHM wygrał z PKN Orlen, ale...

KUP LICENCJĘ
Kamil Zatoński
Pin It email print

Zarówno w pojedynku o tytuł Mistrza GPW 2016, jak i na dzisiejszej sesji KGHM zdystansował PKN Orlen. Szkopuł w tym, że druga ze spółek jest obecnie dużo większa, a jej słabość mocno ciąży indeksowi WIG20.

 

W poniedziałek i wtorek czytelnicy pb.pl i Bankier.pl mogli głosować na KGHM lub PKN Orlen w pojedynku ćwierćfinałowym batalii o tytuł Mistrza GPW 2016. Nieznacznie więcej zwolenników miał miedziowy koncern, który wygrał w stosunku 55 do 45 proc. Więcej...

Na dzisiejszej sesji także to KGHM ma więcej zwolenników - notowania wyraźnie rosną, a o godz. 13.23 obroty przekraczały 145 mln zł. 

Na przeciwnym biegunie jest natomiast PKN Orlen, którego kurs osuwa się już od początku sesji, a po minięciu jej półmetka strata sięgała 3 proc. 

 

PKN Orlen to obecnie spółka, która ma największy wpływ na wartość WIG20. Jej udział w portfelu indeksu po sesji 10 stycznia wynosił 14,89 proc. i był niemal dokładnie dwa razy większy niż KGHM. W praktyce oznacza to tyle, że nawet jeśli pierwsza z firm traci 3 proc., a druga tyle samo zyskuje, to przy założeniu, że kursy pozostałych 18 firm stoją w miejscu - indeks jest pod kreską. Tak własnie dzieje się na sesji w środę.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na PulsInwestora.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Miedź najbardziej niestabilna od 9 miesięcy (WYKRES DNA)
Najdłuższa passa zwyżek euro od 2014 r. (WYKRES DNIA)
Ten wykres pokazuje, co zapowie koniec hossy na dolarze (WYKRES DNIA)
Zarządzający obstawiają drugi rok surowcowej hossy (WYKRES DNIA)
Liczba czynnych wiertni naftowych w USA największa od roku (WYKRES DNIA)

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu