pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

X-Trade Brokers DM ma nowego-starego prezesa

KUP LICENCJĘ
Kamil Zatoński
Pin It email print

Jakub Zabłocki tymczasowo wraca za stery X-Trade Brokers DM. Zastąpi Jakuba Malego, pod którego rządami spółka nie rozwijała się tak, jak życzyliby sobie tego akcjonariusze, uznała rada nadzorcza.

 

Jak podkreślono w komunikacie, decyzja ma charakter strategiczny i wynika z dążenia Rady Nadzorczej do zapewnienia akcjonariuszom odpowiedniej dynamiki wzrostu wartości Spółki.

"Zdaniem Rady Nadzorczej, tempo realizacji celów strategicznych i rozwoju grupy kapitałowej było dotychczas niewystarczające. Dlatego też Rada zdecydowała o dokonaniu zmian w składzie osobowym Zarządu Spółki" - podano.

Zarząd będzie liczył 5 osób. Powołano do niego Omara Arnaout (związanego z grupą XTB od wielu lat, obecnie dyrektora regionalnego XTB na Polskę, Niemcy, Węgry i Rumunię), powierzając mu funkcję członka zarządu ds. sprzedaży w randze wiceprezesa zarządu oraz Filipa Kaczmarzyka (od maja 2015 pełniącego funkcję Dyrektora Departamentu Tradingu XTB), powierzając mu funkcję członka zarządu ds. tradingu.

Do czasowego (do 10 kwietnia 2017 r.) wykonywania czynności prezesa rada nadzorcza delegowała Jakuba Zabłockiego, któremu jednocześnie miejsca w fotelu przewodniczącego rady ustąpił Jacek Leonkiewicz.

Zabłocki to największy akcjonariusz XTB, który przed rokiem sprzedał część akcji w pierwszej ofercie publicznej spółki. Do 2014 r. menedżer był prezesem brokera. 

- Celem zarządu na najbliższe okresy jest przyśpieszenie rozwoju Spółki, poprzez rozbudowę bazy klienckiej, rozwój oferty produktowej, dalszą penetrację istniejących rynków oraz przyśpieszenie ekspansji geograficznej na nowe rynki. Ponadto, sytuacja na rynkach finansowych w IV kwartale 2016 była dla nas sprzyjająca. Obserwowaliśmy dużą zmienność na istotnych z punktu widzenia naszego poziomu przychodów instrumentach, czyli parach walutowych EUR/USD i GBP/USD oraz instrumentach CFD opartych na index DAX, ropę i złoto – mówi Jakub Zabłocki.

Notowania XTB po początkowym wzroście po debiucie na GPW mocno spadły, bo ze względu na niekorzystną dla spółki sytuację rynkową (niską zmienność i brak wyraźnego trendu) wyniki mocno się pogorszyły. 

Czytaj także: Kurs XTB załamał się po wynikach pierwszego półrocza>>

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

3 Komentarze

aspik 2017-01-11

zdaje się, ze muzyka przestaje grać

Clown 2017-01-11

mocne kupuj?

MS 2017-01-11

Niczego to nie zmieni, lecimy, lecimy

Wiadomości dnia na PulsInwestora.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Miedź najbardziej niestabilna od 9 miesięcy (WYKRES DNA)
Najdłuższa passa zwyżek euro od 2014 r. (WYKRES DNIA)
Ten wykres pokazuje, co zapowie koniec hossy na dolarze (WYKRES DNIA)
Zarządzający obstawiają drugi rok surowcowej hossy (WYKRES DNIA)
Liczba czynnych wiertni naftowych w USA największa od roku (WYKRES DNIA)

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu