pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

PCC Rokita na zakupach w Bangkoku

KUP LICENCJĘ
Kamil Zatoński
Pin It email print

PCC Rokita kupiła 25 proc. udziałów w tajskiej spółce IRPC Polyol, producenta polioli i systemów poliuretanowych.

 

Notowania

ROPCZYCE

Od początku 2015 roku PCC Rokita prowadzi działalność handlową w ramach IRPC PCC, joint venture utworzonej z IRPC Polyol. To firma chemiczna o rocznym potencjale produkcji sięgającym kilkudziesięciu tysięcy ton różnych produktów z branży poliuretanowej.

Spółka ta wytwarza poliole polieterowe, poliole poliestrowe oraz systemy poliuretanowe dostarczane głównie do szeroko pojętej branży budowlanej, a także chłodniczej, obuwniczej meblarskiej i innych. Większość sprzedaży IRPC Polyol stanowi eksport. Wiodącymi kierunkami sprzedaży zagranicznej są pozostałe kraje Azji Południowo - Wschodniej i Indii. IRPC Polyol posiada także klientów w Afryce oraz na Bliskim Wschodzie.

Cenę nabycia 750 tys. udziałów w spółce IRPC Polyol wyniosła 82,5 mln BAHT, co stanowi równowartość ok. 9,7 mln zł wg kursu obowiązującego na dzień 21 grudnia 2016 r. Ostateczna cena zostanie ustalona na podstawie rocznego sprawozdania finansowego spółki IRPC Polyol za rok 2016, zbadanego przez biegłego rewidenta.

Spółka w terminie 3 lat od wejścia umowy nabycia udziałów w życie, zobowiązała się zakupić od IRPC Public kolejne 25% udziałów spółki IRPC Polyol bądź w przypadku braku woli zakupu kolejnych udziałów, zobowiązuje się od sprzedać IRPC Public zakupione udziały.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na PulsInwestora.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Miedź najbardziej niestabilna od 9 miesięcy (WYKRES DNA)
Najdłuższa passa zwyżek euro od 2014 r. (WYKRES DNIA)
Ten wykres pokazuje, co zapowie koniec hossy na dolarze (WYKRES DNIA)
Zarządzający obstawiają drugi rok surowcowej hossy (WYKRES DNIA)
Liczba czynnych wiertni naftowych w USA największa od roku (WYKRES DNIA)

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu