pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Ciech chce przejmować w Portugalii i Hiszpanii

KUP LICENCJĘ
DI
Pin It email print

Zarząd Ciechu podjął decyzję o złożeniu oferty przejęcia 100 proc. portugalskiej spółki SAPEC Agro i hiszpańskiego Trade Corporation International, spółek zajmujących się produkcją i sprzedażą generycznych środków ochrony roślin oraz suplementów dla roślin.

 

Spółka zdecydowała także o podpisaniu z konsorcjum banków porozumienia w sprawie udostępnienia mu finansowania dłużnego w celu sfinansowania potencjalnej transakcji. 

- Zarząd Emitenta zdecydował się na złożenie Oferty w związku z planami rozwoju grupy kapitałowej CIECH S.A. ("Grupa CIECH") w ramach obszaru AGRO. W ocenie Emitenta, realizacja Potencjalnej Transakcji pozwoli na dalszą dywersyfikację biznesu oraz osiągnięcie synergii z Grupą CIECH. Realizacja Potencjalnej Transakcji zwiększy w istotny sposób udział Grupy CIECH w europejskim rynku środków ochrony roślin (crop protection) oraz znacząco rozszerzy portfolio produktowe. Jednocześnie Potencjalna Transakcja pozwoli Grupie CIECH wejść w nowy segment działalności - suplementy dla roślin (crop nutrition), w tym mikroelementy (micronutrients) oraz biostymulanty (biostimulants) – głosi komunikat.

Ciech zapowiada, że w związku z szacowaną wartością ewentualnej transakcji wskaźniki przewidziane w strategii grupy na lata 2014-2019 mogą nie zostać osiągnięte

- W szczególności wskaźnik zadłużenia netto do EBITDA przekroczy zakładany w Strategii poziom (planowany w strategii na poniżej 1,00 w 2019 roku) – głosi komunikat.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na PulsInwestora.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Miedź najbardziej niestabilna od 9 miesięcy (WYKRES DNA)
Najdłuższa passa zwyżek euro od 2014 r. (WYKRES DNIA)
Ten wykres pokazuje, co zapowie koniec hossy na dolarze (WYKRES DNIA)
Zarządzający obstawiają drugi rok surowcowej hossy (WYKRES DNIA)
Liczba czynnych wiertni naftowych w USA największa od roku (WYKRES DNIA)

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu