pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Analityk całkowicie zmienił zdanie o spółce. "Kupuj"

KUP LICENCJĘ
Kamil Zatoński
Pin It email print

Łukasz Prokopiuk, analityk DM BOŚ, całkowicie zmienił zdanie o akcjach Synthosu i uważa, że zasługują one na zainteresowanie inwestorów.

 

Dotychczasowa rekomendacja "sprzedaj" została zmieniona na "kupuj", a cena docelowa została podwyższona z 3,4 do 5,1 zł, a więc o 50 proc.

Łukasz Prokopiuk podniósł długoterminowe prognozy cen butadienu, ale ostatnie silne zwyżki cen spot azjatyckiego butadienu traktuje raczej jako efekt nieplanowanych przerw produkcyjnych zakładów produkcyjnych niż jako skutek poprawy fundamentów rynku.

- Podchodzimy do dobrych wyników segmentu butadienu z pewnym sceptycyzmem (...), Niemniej uważamy, że nasze poprzednie długoterminowe założenia odnośnie cen w Azji i Europie na poziomie 800 EUR/t były zbyt konserwatywne, dlatego podwyższamy prognozę w dłuższym okresie do 900 USD/t, co przekłada się pozytywnie na nasze prognozy dla segmentu kauczuków - napisał w raporcie analityk DM BOŚ.

Zmiana prognoz oznacza, że w długim okresie EBITDA będzie wyższa o około 70 mln zł. 

Specjalista podniósł też prognozę marż dla kauczuków SSBR i oczekuje, że dostawy surowców z Unipetrolu wrócą do normalnego poziomu w IV kwartale 2016 r., co pozytywnie wpłynie na EBITDA.

- Ze względu na tańsze dostawy surowców pozytywny efekt w skali roku może wynieść 50-100 mln zł - mówi Łukasz Prokopiuk, który przypomina, że baza historyczna wyników w nadchodzących kwartałach nie będzie szczególnie wymagająca.

Analityk nie wyklucza także wypłaty dodatkowej dywidendy na koniec 2016 r. Oczekuje też dobrych wyników za trzeci kwartał - około 200 mln zł EBITDA i 126 mln zł zysku netto.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

1 Komentarze

Obserwator 2016-10-14

Rynek przewiózł "specjalistę" i bierze stop losa

Wiadomości dnia na PulsInwestora.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Miedź najbardziej niestabilna od 9 miesięcy (WYKRES DNA)
Najdłuższa passa zwyżek euro od 2014 r. (WYKRES DNIA)
Ten wykres pokazuje, co zapowie koniec hossy na dolarze (WYKRES DNIA)
Zarządzający obstawiają drugi rok surowcowej hossy (WYKRES DNIA)
Liczba czynnych wiertni naftowych w USA największa od roku (WYKRES DNIA)

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu