pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

PlayWay liczy na 35 mln zł z emisji akcji

KUP LICENCJĘ
Kamil Zatoński
Pin It email print

Producent gier PlayWay rozpoczyna ofertę publiczną akcji. Spółka liczy na sprzedaż walorów za 35 mln zł, na tyle samo liczą dotychczasowi akcjonariusze.

 

Notowania

ACREBIT, GPW

Spółka opublikowała dziś prospekt emisyjny. Zgodnie z harmonogramem, zapisy inwestorów indywidualnych przyjmowane będą od 27 września do 5 października. Book building wśród instytucji potrwa od 29 września do 6 października.

W ofercie znalazło się 600 tys. nowych akcji oraz 600 tys. sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy. Jeśli wszystkie oferowane akcje zostaną objęte przez nowych inwestorów, będą oni łącznie posiadać ok. 18,2-proc. udział w kapitale zakładowym spółki.

Pieniądze z emisji firma zamierza przeznaczyć na działalność marketingową i promocję nowych produktów, inwestycje w projekty spółek zależnych oraz zakładanie i dofinansowanie kolejnych spółek celowych w związku z pozyskaniem nowych zespołów deweloperskich, odkup udziałów w spółkach zależnych i inwestycje w projekty istniejących zespołów w ramach Grupy PlayWay.

 - Dotychczasowe zyski przeznaczaliśmy na inwestycje w nowe projekty gier i wzmacnianie zespołów deweloperskich. Środki pozyskane z oferty akcji pozwolą nam w szerszym stopniu prowadzić działalność marketingową i promocję nowych produktów, tak by maksymalizować przychody z nowych gier wprowadzanych na rynek. Dzięki pieniądzom ze sprzedaży akcji będziemy mogli zarówno prowadzić inwestycje, jak i zwiększać rozpoznawalność naszych gier na całym świecie – mówi Krzysztof Kostowski, prezes i założyciel PlayWay.

Kapitał zakładowy Spółki dzieli się obecnie na 6.000.000 akcji. Założyciel i Prezes Spółki, Krzysztof Kostowski, posiada 50 proc. akcji w kapitale zakładowym. Pozostałe 50 proc. akcji posiada fundusz ACRX Investments Limited. 

Zgodnie z przewidywanym harmonogramem oferty publicznej, akcje i prawa do akcji Spółki zadebiutują na GPW po około tygodniu od daty przydziału akcji.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

1 Komentarze

kys 2016-09-26

55zł za akcje to stanowczo za drogo. Po 15zl to bym sie skusił

Wiadomości dnia na PulsInwestora.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Miedź najbardziej niestabilna od 9 miesięcy (WYKRES DNA)
Najdłuższa passa zwyżek euro od 2014 r. (WYKRES DNIA)
Ten wykres pokazuje, co zapowie koniec hossy na dolarze (WYKRES DNIA)
Zarządzający obstawiają drugi rok surowcowej hossy (WYKRES DNIA)
Liczba czynnych wiertni naftowych w USA największa od roku (WYKRES DNIA)

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu