pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Krzysztof Skóra wraca do KGHM

KUP LICENCJĘ
Magdalena Graniszewska
Pin It email print

Do miedziowego giganta ma dziś wrócić polityk PiS, Krzysztof Skóra, dobrze wspominany przez związki, ale z niewielkim doświadczeniem poza koncernem.

 

Zobacz także:

» Skóra zastąpił Wirtha w KGHM

Notowania

KGHM, PKNORLEN, BZWBK, dolar

W środę, 3 lutego, zbiera się nowa rada nadzorcza KGHM. To jej pierwsze posiedzenie, po tym jak 18 stycznia walne zgromadzenie miedziowego giganta zmieniło jej skład. Pierwsze spotkanie i od razu ważne decyzje — w programie spotkania są zmiany w zarządzie. Na stanowisko prezesa jest jeden pewniak — to Krzysztof Skóra, były prezes koncernu z lat 2006-08.

Krzysztof Skóra, rocznik 1957, w świecie biznesu znany jest dziś wyłącznie jako były prezes KGHM. Stracił stanowisko wtedy, gdy rząd Jarosława Kaczyńskiego przegrał wybory parlamentarne.  Dziś uchodzi za bliskiego kolegę Adama Lipińskiego, wiceprezesa PiS. Co wyróżniało jego kadencję w KGHM? — Była krótka, w porównaniu z ośmioma latami rządów obecnego prezesa Herberta Wirtha — mówi z przekąsem Józef Czyczerski, szef miedziowej Solidarności, a jednocześnie członek rady nadzorczej. Jako związkowiec chwali dawnego prezesa.

Według naszych informacji, jeszcze we wtorek trwały dyskusje na temat pozostałych członków zarządu KGHM. Pod uwagę była brana zarówno tzw. opcja zero, czyli całkowita wymiana menedżerów, jak i pozostawienie w składzie trzonu dotychczasowego zarządu, czyli najprawdopodobniej Herberta Wirtha oraz Jarosława Romanowskiego, odpowiedzialnego za finanse. 

Zarząd Krzysztofa Skóry, niezależnie od jego składu, będzie musiał stawić czoła trudnym wyzwaniom.

Więcej w środowym "Pulsie Biznesu" oraz internetowej sekcji PREMIUM>>

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

4 Komentarze

jang 2016-02-03

Manager na trudne czasy.. Jak ten drugi z PKN Orlen

swer 2016-02-03

prezes bez pojęcia

Piotr 2016-02-03

Kolejna fajtłapa będzie kierować dużą spółką. Drobni inwestorzy powinni podać do sądu skarb państwa za wprowadzanie niekompetentnych ludzi na poważne stanowiska.

BiałyCzłowiek 2016-02-03

Menadżerowie strategicznych spółek skarbu państwa, bez doświadczenia, bez konkursów, bez specjalnego wykształcenia - ale za to z nadania partyjnego .. Oto nju PZPR w czystej postaci .. Boże miej Polskę w opiece i zniszcz wolską szarańczę, która opanowała nasz kraj.

Wiadomości dnia na PulsInwestora.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Miedź najbardziej niestabilna od 9 miesięcy (WYKRES DNA)
Najdłuższa passa zwyżek euro od 2014 r. (WYKRES DNIA)
Ten wykres pokazuje, co zapowie koniec hossy na dolarze (WYKRES DNIA)
Zarządzający obstawiają drugi rok surowcowej hossy (WYKRES DNIA)
Liczba czynnych wiertni naftowych w USA największa od roku (WYKRES DNIA)

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu