pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Kulczyk bez rywala w grze o Ciech

KUP LICENCJĘ
Magdalena Graniszewska
Pin It email print

Dwa miesiące temu Jan Kulczyk ogłosił wezwanie na Ciech. Kontrwezwania nie widać, choć niektórzy na nie liczyli.

 

Notowania

CIECH, PB Sołowow

Jeśli któryś z analityków lub akcjonariuszy liczy jeszcze na kontrwezwanie i, w efekcie, podbicie ceny chemicznego Ciechu, to może zacząć się żegnać z tą myślą.

— Wezwanie trwa już na tyle długo, że oczekiwania co do pojawienia się konkurenta dla Jana Kulczyka spadają. Zwłaszcza że w grę wchodzi w zasadzie tylko inwestor finansowy, bo w branży sodowej, mocno skoncentrowanej, nikt ostatnio nie ogłaszał planów akwizycyjnych — zauważa Kamil Kliszcz, analityk Domu Maklerskiego mBanku.

Jan Kulczyk, jeden z najbogatszych Polaków, ogłosił wezwanie na Ciech 5 marca, a zapisy przyjmuje od 25 marca, z ceną 29,5 zł. Wezwanie miało się skończyć 25 kwietnia, ale przedłużono je do 30 maja. Żadnego kontrwezwania nie widać, choć w kręgach skarbu państwa, który kontroluje 38,72 proc. Ciechu, słychać, że liczono na aktywność Michała Sołowowa. To kielecki biznesmen, też jeden z najbogatszych w Polsce, który już się kiedyś Ciechowi przyglądał. Ale już stracił zainteresowanie.

Cały artykuł w Pulsie Biznesu lub internetowym Pulsie Biznesu Premium.

 

© Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1 Komentarze

asd 2014-05-06

bedzie tak jak z wezwaniem na sygnity. kiedy cena kształtowała sie w okolicy 17 zł a wezwanie bylo na 25zł to pomimo ze rekomenmdacje podobno takie miarodajne wskazywały raczej 15zł to i tak krecili nosem, ze to malo bo potencjał he he he.... teraz, juz podobno po najgorszym mozliwym okresie dla społek kazdy z pocałowaniem w d... wziałby te 25zeta ale juz za pozno, bo teraz nikt nie da tyle za akcje wiec skonczcie pitolic

Wiadomości dnia na PulsInwestora.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

Miedź najbardziej niestabilna od 9 miesięcy (WYKRES DNA)
Najdłuższa passa zwyżek euro od 2014 r. (WYKRES DNIA)
Ten wykres pokazuje, co zapowie koniec hossy na dolarze (WYKRES DNIA)
Zarządzający obstawiają drugi rok surowcowej hossy (WYKRES DNIA)
Liczba czynnych wiertni naftowych w USA największa od roku (WYKRES DNIA)

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu