pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

1000 proc. spółki Patrowicza w maju

KUP LICENCJĘ
Kamil Zatoński
Pin It email print

Kurs akcji spółki Urlopy.pl poszybował w maju z 0,10 do 1,16 zł. Kolejne miejsca pod względem stopy zwrotu zajęli debiutanci z ostatnich tygodni: Mobile Partner, Abbey House i In Point.

 

Urlopy.pl to firma pośrednicząca w sprzedaży oferty turystycznej. Kilka dni temu zamknęła emisję akcji serii B, sprzedawanych z zachowaniem prawa poboru. Inwestorzy zapisali się na wszystkie 350 mln walorów, dzięki czemu spółka pozyskała 3,5 mln zł. Akcje nie zostały jeszcze wprowadzone do obrotu. Kiedy do niego wejdą, pokusa do realizacji zysków (nowe akcje sprzedawano po 0,01 zł) może być bardzo duża.

Obecnie kapitał zakładowy spółki dzieli się na 10 mln akcji. Najwięksi akcjonariusze to Atlantis (40 proc.) i Fon (40,01 proc.). Obie podmioty kontroluje znany inwestor Mariusz Patrowicz.

W maju do czerwoności rozgrzano też kursy trzech spośród trzynastu debiutantów. Najwyższą stopę zwrotu w porównaniu z ceną z oferty prywatnej przyniosły akcje Mobile Partner. To firma świadcząca usługi w obszarze mobilnych rozwiązań, mających na celu wsparcie działań marketingowych, przeprowadzanie badań itp.

O 166 proc. od debiutu podrożały akcje Domu Aukcyjnego Abbey House (DAAH), spółki, która chce zarabiać na rynku dzieł sztuki. Buduje m.in. portfolio artystów, których będzie promować, a ich prace z czasem sprzedawać. DAAH wydaje też najstarszy na rynku periodyk poświęcony rynkowi sztuki - "Art&Business". Niedawno firma poinformowała o utworzeniu wraz z Ideą TFI funduszu inwestycyjnego zamkniętego aktywów niepublicznych, który ma inwestować w sztukę.

Najlepsze inwestycje na NewConnect w maju:

spółka stopa zwrotu w proc.
Urlopy.pl 1060
Mobile Partner 624
Abbey House 166
In Point 119
Veno 100
Blue Tax 75
Marsoft 50
Bio-Med Investors 44
Grupa PSW 44
Index Copernicus 40

Najmniej powodów do zadowolenia mają  natomiast posiadacze praw do akcji spółki Ipo.pl. Kurs po wcześniejszych mocnych wzrostach zanurkował i w sumie spadł o 64 proc. Fatalną passę - na szczęście jak się wydaje wreszcie przerwaną - mieli też akcjonariusze Prometu. Jeszcze w lutym akcje spółki wyceniano na 16 zł, pod koniec maja już tylko na 3 zł. Kurs odbił, ale i tak straty w maju sięgnęły 57 proc. O prawie 50 proc. pospadały notowania dwóch tegorocznych debiutantów - spółek Fresh24.pl i Rajdy 4x4.

Najgorsze inwestycje w maju:

spółka stopa zwrotu w proc.
Ipo.pl -64
Promet -57
Rajdy 4x4 -49
Fresh24.pl -48
Forever Ent. -44
PHR -37
Easycall.pl -35
Positive Advisory -35
Go TFI -31
Dr Kendy -29

W maju NC Index spadł o 3,5 proc., w porównaniu do 0,9 proc., które w tym samym czasie stracił sWIG80. Branżowy subindeks NC Life Sciences stracił 5,3 proc.

Na małej giełdzie zadebiutowało 13 firm. Akcje tylko pięciu z nich kosztowały pod koniec miesiąca więcej, niż w ofercie prywatnej, poprzedzającej wejście na alternatywny rynek. Najwięcej na wartości straciły STI Group (-40 proc.), Danks (-25 proc.) i Golab (-24 proc.).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na PulsInwestora.pl


News

Sztuka życia i śmierci wg młodych

„Burn, burn, burn” to...
News

436 mln zł na inwestycje w polskie startupy

Od kilku lat modnym...
News

Ważny sprawdzian dla Donalda Tuska

Losy CETA będą ważnym...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Snajper 3 nie rzuci świata na kolana  

Snajper 3 to nasza...
News

VI Konferencja Rada Nadzorcza, czyli...

Dlaczego nadzór...
News

Za co klient zapłaci

Seria: Krytycznie Ważne Informacje cz. 003
News

Celem powinien być kompromis

Reaktywacja Rady dialogu...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 
0.27 
0.26 
0.20 
0.17 
0.16 

Wykres dnia »

JSW jest najmocniej rosnącą spółką na świecie. To dla niej fatalna wróżba (WYKRES DNIA)
Berenberg Bank: Czas na shortowanie europejskich banków
Polskie akcje straciły ponad połowę wartości na tle węgierskich (WYKRES DNIA)
Załamanie w branży hedge-fundów (WYKRES DNIA)
90 proc. przeceny funta jest już za nami (ANALIZA TECHNICZNA)

Masz problem? Napisz do nas.


Imię i nazwisko:

Adres email:

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu